فستیوال ترانه‌های آلبانیایی

فستیوال ترانه‌های آلبانیایی

فستیوال ترانه‌های آلبانیایی برای نخستین بار در سال ۲۰۲۰ توسط جرج لکا (Gjergj Leka) موسیقیدان،‌ آهنگساز و خواننده با اصلیت ایتالیایی-آلبانیایی سامان داده شده است.

این فستیوال توسط تلویزیون News24 که یکی از تلویزیون‌های شبکه Balkan web است تبلیغ می‌شود.

جرج لکا،‌ که هنرآموخته در کالج هنرهای زیبای رُم است، سال‌هاست برنامه ای با عنوان NA ISHTE NJE HERE MUZIKA به معنی «روزی روزگاری موسیقی بود!» اجرا می‌کند.

وی در برنامه‌اش به معرفی موسیقیدانان و خوانندگان و آهنگسازان مشهور قدیمی و نوین می‌پردازد. او به نگاهی انتقادی به موسیقی مدرن دارد و یکی از پیشکسوت‌های موسیقی در آلبانی به شمار می‌رود.

فستیوال ترانه‌های آلبانیایی با نام اصلی FESTA E KENGES SHQIPTARE کار خود را از ابتدای سال ۲۰۲۰ آغاز کرده است و تا پایان فوریه ۲۰۲۰ درخواست شرکت در فستیوال به صورت ارسال کارهای هنری ادامه داشته است.

فستیوال به این صورت اجرا خواهد شد که در پایان ماه می ۲۰۲۰ همه شرکت کنندگان به اجرای زنده موسیقی برای ۴ روز خواهند پرداخت.

شرکت کنندگان این فستیوال که بر روی اجرای زنده موسیقی تأکید می‌ورزد،‌ به دو دسته پیشکسوت و استعدادهای تازه تقسیم شده‌اند.

سجاد سپهری در دسته نخست به اجرای ترانه تازه‌ای به زبان آلبانیایی با نام «می‌دانم» (E Di) خواهد پرداخت.

سپس یکی از استعدادهای جوان تازه معرفی شده در فستیوال، ترانه وی را بازخوانی خواهد کرد.

برگزیدگان این فستیوال تا ۶ ماه در تلویزیون و رادیو مورد حمایت و پشتیبانی قرار خواهند گرفت و آثارشان از این تلویزیون‌ها و رادیوها پخش خواهد شد.

داده‌های بیشتر درباره روند فستیوال و فعالیت‌های سجاد سپهری در این زمینه در همین‌جا به روز رسانی خواهد شد.

اگر این پروژه را می‌پسندید،‌ آن را با زدن بر روی نشان قلب، پسند کنید،‌ لینک آن را به اشتراک بگذارید و اگر دیدگاه یا پیشنهادی دارید در زیر  در بخش دیدگاه بنویسید. با سپاس

همرسانی

پاسخی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Copy link
Powered by Social Snap